Nasze certyfikaty:

 

Grupa Producentów Owoców i Warzyw AG FOOD rozpoczęła swoją działalność handlowo-produkcyjną w 2012 r. Siedzibą spółki jest Jasienica – miejscowość położona w gminie Łoniów, w malowniczej i słynącej z wielowiekowej tradycji sadowniczej Kotlinie Sandomierskiej.

Lokalizacja siedziby znajduje się w jednym z największych regionów sadowniczych w Polsce, charakteryzującym się doskonałym dla produkcji owoców mikroklimatem i warunkami przyrodniczo – glebowymi.

W skład grupy wchodzi 46 producentów owoców, gospodarujących na ponad 285 ha. Swoje strategiczne cele i założeniu grupa realizuje dzięki nowoczesnym inwestycjom.

Jednym z podstawowych osiągnięć grupy była budowa przechowalni, składającej się z 42 komór przechowalniczych, wyposażonych w najnowszej generacji urządzenia chłodnicze i urządzenia do KA/ULO. W części komór zastosowano innowacyjny system dynamicznej kontroli atmosfery.

Grupa posiada również w pełni zautomatyzowaną linię sortującą o wydajności 8t/h z układem wstępnego sortowania z hydro-załadunkiem oraz systemami automatycznej paletyzacji.

Spółka ma możliwość sprzedaży jabłek w różnych opakowaniach kartonowych, oraz workach foliowych zgodnie z oczekiwaniami i wymogami klientów.

W ofercie sprzedaży znajdują się jabłka różnych odmian: Jonagored, Champion, Eliza, Ligol, Gala, Mutsu, Idared oraz niektóre warzywa.

Ważnym osiągnięciem firmy jest wdrożenie i funkcjonowanie systemów GLOBALG.A.P, i HACCP.

W przyszłości spółka planuje rozwijać działalność produkcyjno-handlową poprzez zwiększenie areału upraw i podejmowanie współpracy z nowymi odbiorcami. Planowane jest także powiększenie asortymentu sprzedawanych produktów o konfekcjonowane warzywa.